Auto

Auto versus autobus

V dnešní době je naprosto normální, že každá rodina má doma automobil. To nemyslím třeba pouze jenom jeden, protože znám třeba pár rodin, které mají doma třeba dvě anebo tři auta. A tohle naprosto nechápu. Vždyť je takové podnebí a takové klima, že by se opravdu hodilo, kdyby každá rodina měla maximálně jenom jedno auto. Vemte si, že například já nemám vůbec žádné auto. Ani jsem řidičský průkaz nechtěla, nechce se mi totiž přispívat smogem do našeho životního prostředí a ovzduší. Mně se tohle nelíbí. A znám totiž jednu rodinu, která bydlí nedaleko městečka ode mě, že je tam máma táta a dvě děti. A víte co? A mají tři auta. Proč tohle proboha?

Sen každé ženy.

Opravdu nechápu, na co je to třetí auto je. Když ty jejich děti nemají ani deset let, takže na řidičáky budou čekat opravdu ještě hodně dlouho. Na co mají třetí auto? Když jsem se jich na to jen tak mimochodem v řeči zeptala, tak mi řekli, že ho mají jenom tak, tak kdyby se jedno auto porouchalo. Podle mého názoru je to naprostý nesmysl. Vždyť kdyby se jedno auto porouchalo, tak si můžu vzít to druhé. Jenomže potom oni mi řekli, že kdyby třeba jeden byl v práci, tak by nemohl přijet pro toho druhého, komu se autor porouchalo. Podle mého názoru je to naprostý nesmysl a myslím si, že tohle by měl uzákonit stát, protože stejně už není nikde kam zaparkovat, takže je naprosto podle mě zbytečné, aby rodina měla třeba dvě auta.

Sen každého muže.

Tedy něco jiného je, pokud si třeba už v rodině jedno dítě udělá řidičák a pořídit si vlastní auto. To je něco jiného, ale mít v malé rodinné dvě auta? Podle mě to opravdu bláhové a taky se to určitě hodně prodraží v penězích. Vždyť pohonné hmoty jsou tak moc předražené, že lidé ve většině případů jezdí už hromadnou dopravou. Já tak například jezdím celý život a je mi fajn. Nepotřebuji ke štěstí vůbec auto. 

Mohlo by se vám také líbit...