Peníze

S penězi se žije líp

Kdybyste si měli vybrat, zda chcete žít s penězi nebo bez nich, jsem si jist, že byste si vybrali život, ve kterém byste byli finančně zajištění. https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2010-408 Není na tom vůbec nic divného, protože peníze jsou tím, co nám lidem dává pomalu netušené možnosti. Za ně si pořídíme často cokoliv, a máme-li jich dostatek, nemusí být vůbec nic, co by nám scházelo k dokonalosti.

Je tedy naprosto pochopitelné, že peníze chceme. A že si nejednou nedáme pokoj, dokud jich nemáme dost, a někdy vlastně dost nemáme, ať už jich máme sebevíc. Protože mnoho peněz ještě nikdy nikomu neuškodilo, na rozdíl od finanční tísně.

mince rubly

Jenže jak spotřebitelé, tak i podnikatelé někdy mohou mít problémy. A to proto, že si na sebe a na své potřeby dost nevydělají. Někdy se nedaří, někdy jsou příjmy nízké a někdy třeba nezbytné výdaje natolik vysoké, že na to prostě vlastní finance nestačí. A aby se pak takový nepoměr mezi příjmy a výdaji vyrovnal a dalo se zase normálně utrácet a žít, je někdy třeba vzít si půjčku. Díky té totiž může mít dost peněz i ten, kdo jich sám dost nemá.

Ale než se rozhodneme oslovit některého z poskytovatelů půjček, měli bychom si ujasnit, co od toho očekáváme a co můžeme nabídnout. Protože chtít velké peníze a mít jenom minimální příjem plus nedostatky typu záznam v registrech dlužníků a exekuce, to nejde dohromady. To by se se žádostí o půjčku obvykle neuspělo.

ruské mince

A proč říkám, že obvykle? Protože je tu i výjimka potvrzující pravidlo. A tou je hypotéka bez dokládání příjmů od nebankovní společnosti. U které si sice určitě nesmíte myslet, že by se poskytovatel nezajímal o to, zda budete schopni ji zvládnout, ale řeší se to tu jinak než v bankách. U takové nebankovní hypotéky totiž zaručujete splácení zástavou nějaké nemovitosti. A proto vám půjčí, i když nejste dokonalí. Protože kdybyste pak peníze nevrátili, zaplatí se to za vás tou zastavenou nemovitostí.

Mohlo by se vám také líbit...