Nakupování

Proč převážet nakoupené zboží raději svépomocí

Kdo má k dispozici vlastní tažné zařízení pro vozy Alfa Romeo 145 https://www.amsa.cz/145, může jej využít mimo jiné i pro přepravu nakoupeného zboží větších rozměrů a hmotnosti. Má to své výhody a my bychom si je mohli ve stručnosti připomenout.

Neřešíte reklamace – nevýhodou nákupů přes e-shop a obecně všech nákupů, kdy vám zboží distribuuje přepravní společnost, jsou situace, kdy dojde k poškození obalu či samotného výrobku. Reklamační řízení je nepříjemné a mnohdy zdlouhavé, a navíc někdy ještě hradíte další přepravu do servisního střediska. Jestliže si však odvážíte zboží sami, tato nepříjemnost odpadá.

připojitelný přívěs

Nemusíte se přizpůsobovat přepravním společnostem – jestliže si sami odvezete nákup přímo z prodejny, provedete to v čase, který vám vyhovuje, zatímco pokud vám nákup doveze přepravce, musíte se přizpůsobit přepravním časům v určitém dni. Ne každému to vyhovuje a ne vždy máte zrovna v tuto dobu volno.

Organizujete si mapu rozvozu po svém – zkuste si představit, že například nakoupíte v hobby marketu více druhů zboží a každé z nich potřebujete odvézt na jiné místo. Jako názornou ukázku bychom mohli uvést situaci, kdy nakoupíte obkladačky, které odvezete domů, k nim přidáte sádrokartonové desky, s nimiž směřujete na chalupu, a na závěr asi padesát kilo malířských barev, o něž vás požádal váš strýc, protože potřebuje vymalovat byt, a vy to máte při cestě. Kdybyste tohle vše zadávali přepravní službě, která rozváží zboží zákazníkům, byl by to problém a stěží by vám někdo takovýmto způsobem vyhověl.

přívěsný vozík

Se zbožím jedete opatrně – přepravci nemusí se zbožím zacházet zrovna v rukavičkách, ono to ani není někdy dost dobře možné, protože toho mají na práci hodně a denně rozvážet po stejné trase balíky může být psychicky poměrně náročné. Přepravce sice dbá na označení „Křehké“, ale přece jen k zakoupenému zboží nemá takový vztah, jako vy. Je docela pravděpodobné, že vy povezete náklad s větší pečlivostí a možná i pomalejší rychlostí.

Mohlo by se vám také líbit...