Nakupování

Whisky z České republiky?

Málokdo už ale ví, že se u nás dokonce vyrábí whisky. Její historie není zase tak daleká, jak je tomu u jiných alkoholických nápojů. Kořeny její výrobny sahají zhruba 50 let zpět, kdy byla vyrobená první whisky v tehdejším Československu, a byla zapečetěná v sudech. Pak se na ni zapomnělo, a otevřela se až nedávno. Výsledek ohromil všechny, a od té doby tato destilérka vyrábí snad jedinou českou whisky.

sklenice whisky

Asi máte svoji oblíbenou značku
Whisky je alkoholický nápoj známý po celém světě. Vyrábí se v mnoha státech, a k dostání je spousta značek. Hammer head whisky je jedinečná v tom, že je ryze česká, a k dostání je nejen v běžné produkci, ale zejména v limitované edici. A limitované edice jsou nejen opravdu velmi luxusním pitím pro nevšední příležitosti, ale jde o investiční alkohol, který získává na ceně. Jenže zkuste ji nevypít.

Whisky se vyznačuje výrazně hnědou barvou a výraznou chutí. Chuť whisky značně ovlivňuje prostředí, kam se whisky ukládá ke zrání. Hammer head zraje v kvalitních a poctivých dubových sudech, které jsou vykuřovány pro ještě lepší chuť. A když se pak sud otevře, je až škoda whisky rozlít do lahví a rozvážet k zákazníkům. Kdo ochutná tuhle jedinečnou záležitost, ten si ji zamiluje, a nejspíš už žádnou jinou whisky nebude chtít pít. A to nepřeháníme. Je vynikající.

lahev whisky

Pokud hledáte skvělý dárek, dejte jednu lahev milovníkovi whisky. Vsadíme se, že ani ten kdo má whisky rád nejspíš neví, že se vyrábí i u nás. Je to opravdu málo známý výrobek,který ale stojí za to vyzkoušet. Lahve této whisky ale hodně rychle mizí, a ty limitované edice se u nás neohřejí příliš dlouho. Sledujte náš obchod, protože u Lihovárka najdete skutečné alkoholické skvosty, a to nejen zahraniční, ale především ty tuzemské. Najdete tu poklady, které se budou vyjímat v každém domácím baru i v hospodě.

Mohlo by se vám také líbit...