Firmy

Prodej potravin na internetu

Mnozí z vás možná pamatují začátky podnikatelské aktivity některých internetových prodejců, kteří se pustili do nesnadné činnosti – prodávat veškeré potraviny, tedy nejen ty trvanlivé, ale zejména čerstvé. Není totiž vůbec jednoduché mít sklady pro zboží, jako jsou mléčné výrobky nebo pečivo a ovoce a zelenina, které podléhají zkáze poměrně rychle, a které je také zapotřebí přepravit na delší vzdálenost. Potřebujete k tomu také patřičný vozový park, mnohdy i s chladicími boxy, aby i v horkém létě nepřišly vniveč přepravované jogurty a máslo.

prodej potravin

Přesto se do těchto projektů lidé pustili a dnes poměrně solidně prosperují. Nebudeme je tu záměrně jmenovat a vytvářet jim reklamu, jistě je dobře znáte sami, ale rádi bychom vám tu naznačili, že kdokoli z vás se bude chtít pustit do něčeho podobného v jiných regionech, kam tyto firmy zboží nedováží, bude zapotřebí mít kromě fyzického zázemí i webový portál.

problematika SEO

Mít propracovaný e-shop pro prodej potravin není vůbec snadné a měl by se touto problematikou zabývat profesionál s výraznými zkušenostmi. Především musí jít o web konkurenceschopný, jinak nebude mít šanci na úspěch. Měl by být dobře zpracovaný po grafické stránce, měl by být přehledný a poměrně svižný a měl by mít a zajištěné vyhledávání zboží i podle ceny s přepočtem na cenu za váhovou či objemovou jednotku.

Žádný e-shop však neuspěje, pokud se o jeho činnosti lidé nedozví. Jistě, že můžete rozhazovat lidem letáky do schránek, ale to není příliš ekonomicky rentabilní, protože každý, kdo touží nakupovat potraviny na Internetu, hledá především ve svém regionu vhodný zdroj prostřednictvím vyhledávačů. Pokud máte propracované SEO Drupal anebo pro konkurenční prostředí SEO Fastcentrik, budou vás vyhledávače směrovat do předních pozic a lidé vás tak snáze objeví. Kupříkladu pokud někdo ze Šumperku bude chtít pravidelně objednávat čerstvé pečivo a zeleninu od farmářů, jejichž sortiment bude na vašem webu uveden, při zadání klíčových slov „čerstvé pečivo a BIO mrkev Šumperk internet prodej“ vás ihned objeví a vy máte téměř jistého zákazníka.

Mohlo by se vám také líbit...