Nakupování

Dárky pro milovníky vaření a jídla

Spousta z nás miluje jídlo. Ale existují lidé, kteří si ho umí obzvláště vychutnat a do toho ještě rádi pečou a vaří. Jestliže pro někoho takového sháníte dárek, podívejte se pro inspiraci na naše tipy.

Sushi set

Pro milovníky asijské kuchyně bude skvělým dárkem set na výrobu sushi. Japonské sushi je oblíbenou pochoutkou po celém světě a gurmáni si ho určitě rádi připraví i doma. Takový set může obsahovat například podložku pro přípravu sushi, hůlky, sushi rýži, sójovou omáčku a další nezbytnosti.

Sushi

Fondue

Znáte fondue? To je velká pochoutka a přitom snadná na přípravu. Budete potřebovat set na fondue, který může být skvělým dárkem. V něm si roztopíte horkou čokoládu nebo sýr. Poté si už namáčíte ovoce do čokolády nebo kousky chleba do sýru. Je to opravdu mňamka.

Dárkový set čokoládových pralinek

Není čokoláda, jako čokoláda. Zatímco u tabulky za deset korun možná ukojíte své chutě na sladké, u těch luxusnějších si opravdu pochutnáte a bude to pro vás nezapomenutelný zážitek. Různé čokoládovny nabízí sety čokoládových pralinek s nejrůznějšími příchutěmi.

Olivový olej

Olivový olej je běžně používaná surovina v mnoha kuchyních světa, především ve středomořské kuchyni. I u nás se ale hojně využívá v nejrůznějších receptech. Pokud váš blízký rád vaří, určitě mu uděláte radost lahví kvalitního panenského olivového oleje.

olivový olej

Zástěra

Pro milovníky vaření může být drobným a hezkým dárkem zástěra. Každý z nás ji asi v kuchyni občas používá. Můžete vybrat různé designové zástěry s nejrůznějšími vzory nebo třeba vtipným potiskem.

Rýžovar

Rýžovar je velmi šikovný přístroj, který potěší všechny milovníky rýže a asijské kuchyně. Slouží k uvaření dokonalé rýže, ale lze v něm uvařit i jiné věci. Postup je velmi jednoduchý, rýži vložíte dovnitř, přidáte požadované množství vodu a zapnete. Přístroj se pak už o všechno postará za vás a odměnou vám bude dokonalá rýže přesně taková, jakou dostanete v asijských bistrech.

Mohlo by se vám také líbit...