Nakupování

Proč je vhodné pro invalidu mít antidekubitní sedák do vozíku


Je smutnou pravdou, že zdaleka ne všichni máme zdravé nohy. Jsou mezi námi i takoví, kteří jsou upoutáni na invalidní vozík. Většina z nás je samozřejmě lituje, avšak většinou nevíme o všech problémech, se kterými se tito lidé potýkají. Jednou z nich jsou proleženiny a otlačeniny. Pokud onen člověk sedí celý den v invalidním vozíku, je jasné, že bude v sedací části značně otlačen. To je také ostatně důvod, proč jsou například v nemocnicích pacienti, kteří jsou delší dobu upoutáni na lůžko, pravidelně převraceni. Něco takového však pro člověka, který je na invalidním vozíku, není možné.

klasický invalidní vozík

Samozřejmě jsou různé typy postižení končetin. Mnozí lidé, kteří vozík používají, zvládnou ujít například krátké vzdálenosti. Problém je v tom, že je nohy brzy přestanou poslouchat a oni si musí sednout. Avšak i tento pohyb, pokud je dostatečně častý, působí jako prevence těchto problémů. Ale co ti, kteří zkrátka vůbec vstát nemohou?

Pro ně byl vynalezen antidekubitní sedák do vozíku libelladesign.cz. Jedná se o měkkou podložku vyrobenou tak, aby právě působila jako prevence těchto problémů. Funguje na podobném principu, jako speciální matrace proti proleženinám. Problém je však v tom, že není nejlevnější a jeho použití nehradí pojišťovna. Stojí proto za to se zamyslet, zda je dobré jej použít. Tady popravdě záleží na tom, jak moc na dekubity trpíme. Pokud můžeme vstát a byť jen chvilku se projít, pak s nimi mít problém příliš nebudeme. Avšak pokud jsme skutečně upoutáni na vozík, je pravděpodobné, že se s nimi setkáme.

muž na invalidním vozíku

Důležitá je také celková fyzická kondice, zdravotní stav a další faktory, které na to mají vliv. I ty je potřeba zvážit, než se pro koupi rozhodneme. Ve většině případů však platí, že lidem, kteří skutečně nemohou vstát, se tato investice vyplatí. Dekubity totiž mohou velmi snadno vést k bolestivým zánětům a v horších případech i nekróze, což není něco, o co by kdokoliv z nás stál. Invalidé mají dostatek problémů i bez toho.

Mohlo by se vám také líbit...