Nakupování

Art design v pojetí posuvných dveří vestavěných skříní

Výroba nábytku se opírá o některé typické jevy, které lze s jistou dávkou sentimentality označit za velmi konzervativní. Kupříkladu pořídíte-li typické sériově vyráběné šatní skříně či komody z dřevotřísky potažené dýhou, půjde vesměs o imitaci různých druhů dřevin. U masivního dřeva se bude jednat o přirozený vzhled materiálu, případně bude zabarven lazurovacím lakem do barevnějšího odstínu. Ale vždy se bude jednat o výrobky, které designovým řešením odpovídají obvyklému rozpoložení, z jehož vzezření nelze očekávat nic překvapivého.

šaty ve skříni

Tomuto trendu se však snaží vyhnout někteří výrobci vestavěných skříní. Nabízí zákazníkům docela odlišný pohled na věc. Proč by totiž měly posuvné dveře připomínat dubová prkna? Máme přece tolik jiných možností, jak vyzdobit interiér, a plocha dveří vestaveb na míru se k tomu přímo nabízí. Vždyť právě dveře mnohdy zaberou celou stěnu v předsíni nebo v ložnici a pro kreativního člověka je to obrovská výzva.

art design

Celou situaci usnadní i soudobé možnosti digitálního tisku, který vám nabídne skutečně realistický pohled na fotografii či kresbu, a váš byt se rázem promění v docela odlišné prostředí, než kdyby šlo o pouhé dřevěné letokruhy. Zadíváte-li se pozorně na některé nabízené motivy uveřejněné ve fotogalerii na stránce 5 Sten skříně, můžete si je pokusit představit ve svém bytě, v prostředí, které vám není cizí. Velmi osvěžující a inspirativní jsou například motivy s ovocem, plné sytých barev, které působí nesmírně lehce, volně a přitom čistě a elegantně. Anebo jste-li vyznavači art designu, mohly by vás oslovit některé nápady z dílen průmyslového designu.

Ještě před tím, než se definitivně rozhodnete pro vámi zvolený styl a motiv, doporučujeme jej předem zkusmo promítnout prostřednictvím 3D software s fotografiemi vašeho interiéru, abyste měli lepší představu, jak se dané řešení projeví v reálné praxi.

Mohlo by se vám také líbit...