Děti

Když zrovna mají pravdu děti a ne rodiče…

Někdy se můžeme dostat do situace, kdy se jako děti budeme hádat s našimi rodiči, ale my budeme těmi, kdo bude mít pravdu a naši rodiče se budou plést. Jen málo rodičů je takových, že uznají, že neměli pravdu a mělo pravdu jejich dítě. V mnohých případech je to tak, že daný rodič začne dítěti nadávat, jaké je dané dítě lhář, že si vymýšlí, že se mu nedá věřit apod. Pokud ale víte, že věc, kterou říkáte, je 100% pravda, pak si za tím stůjte, i kdyby vám daný rodič nadával do všeho možného. Po hádce daný rodič rozhodně zjistí, že jste měli pravdu. Pokud je ale něco, co nečekejte, pak je to to, že by se vám daný rodič omluvil za to, že vám nadával, protože mnoho rodičů má v hlavě to, že nemohou klesnout na takovou úroveň, aby se svému dítěti omlouvali. Bohužel takhle to v dnešním světě chodí.

ruka rodiče

Je jasné, že by to chtělo, aby se něco takového změnilo, protože nám tím rodič rozhodně nedává dobrý příklad. Bohužel málo rodičů to změní a uznají, že například v té a té situaci skutečně neměli pravdu. Pro mnohé rodiče je velmi těžké se omluvit a to nejen svému dítěti, ale také jiným lidem, pokud se s nimi pohádají a zrovna náš rodič nemá pravdu. Je otázkou, proč je pro lidi tak těžké se někomu omluvit. Rozhodně neklesnete na nižší úroveň, pokud se omluvíte za to, že ještě neměli pravdu nebo se omluvíte za to, že jste danému člověku nadávali i když to nebylo na místě. Lidi jsou opravdu tací, že raději změní téma než aby se omlouvali nebo uznali, že neměli pravdu a měl jí někdo jiný.

naštvaný rodič

Lidé se mnohdy neomlouvají zejména proto, že by tím utrpělo jejich ego, ale opravdu není potřeba to tak brát. Vaše ego tím rozhodně neutrpí ale ukážete tím, že nejste slabí a není problém se druhým omluvit za to, když jste udělali něco, co jste dělat neměli, nebo jste neměli pravdu.

S některými lidmi to není snadné a člověk od nich nemůže čekat příliš. Je ale pochopitelné, že chce člověk slyšet omluvu za to, když mu někdo neprávem nadává. Můžete to zkusit danému člověku říct, ale je možné, že se vám za to vysměje, protože jeho inteligence není tak vysoká, jak si dříve člověk mohl myslet.

Mohlo by se vám také líbit...