Nakupování

Nový plot

Je samozřejmé, že výběr plotu se bude odvíjet od toho, kde se bude jeho stavba realizovat. Určitě si zvolí jiný typ majitel, který potřebuje oplotit zahradu v zahrádkářské osadě, kdy naprosto bude stačit finančně nejméně náročný pletivový plot. Oblíbený pro svou jednoduchou montáž. Není sice příliš estetický, ale dají se k němu nasadit sazenice plotu živého. Jiný typ zase bude vhodný v zástavbě rodinných domů, kdy stačí nižší plůtek, který dělí pozemky sousedů. Buď plastovým, který má velkou výhodu, že není potřeba častá údržba. Nebo plotem dřevěným, který je ekologický a jeho vzhled splyne s okolní přírodou.

Plot z betonových desek

Jedinou nevýhodou je jeho krátká životnost. I přes pravidelné nátěry. Kovové ploty, které dodávají bydlení luxusní vzhled jsou nabízeny v mnoha barevných variantách. Jsou sice finančně náročnější, ale investice se během let vrátí. Obzvláště, pokud je vybrán s kvalitní povrchovou úpravou. Ideálně pozinkovanou. Anebo plotem, hraničícím s chodníkem silnice, po které projíždí denně spousta aut či pozemku v blízkosti lesa, který je potřeba chránit před vstupem divoké zvěře. V tomto případě je ideálním řešením plot z betonových desek.

Nový plot

Pokud padne rozhodnutí na stavbu betonového plotu, je možné vybírat z několika druhů jak provedení, tak vzorů a barevných odstínů. Betonové desky s dekory dřeva, pískovce či štípaného kamene esteticky doplní novostavbu přesně v požadovaném barevném ladění s omítkou domu. Tyto ploty není potřeba pravidelně udržovat, čímž je ušetřeno mnoho osobního času majitele. Předpokládá se, že dobře provedený vydrží celý život. Jeho největší výhodou je zabezpečení jak soukromí, tak majetku. V případě velkého lomozu z ulice nahrazuje protihlukovou stěnu. A ochranu před nevítanými hosty či zvědavými pohledy kolemjdoucích. Snad nejvíce oblíbeným se stal v současné době betonový plot Prémium. Který nabízí jak desky, tak sloupky z litého betonu v té nejlepší kvalitě. Která zaručuje i stoprocentní ochranu a odolnost proti povětrnostním vlivům.

Mohlo by se vám také líbit...