Nakupování

V kočárku je nejlíp

Miminka jsou zvláštní stvoření, protože pořád jen spinkají a když ne, tak pláčou, když se jim něco nelíbí. A většinou je to pokakaná neb počůraná plenka, kterou chtějí vyměnit, a nebo jde o to, že mají hlad (nebo také žízeň), nebo jim něco není příjemné, což se také většinou stává. Někdy dojde k tomu, že chtějí rodiče dítě (miminko) uspat a nejde to, ať se snaží jak se snaží, prostě miminko pořád pláče a neuklidní ho ani například dudlík či nějaká hračka. Je to asi proto, že mu něco chybí, nebo mu je něco zkrátka nepříjemné. Vždy je to něco z toho a pokud je miminko napapané a má vyměněnou plínu, zkuste mu nějak spravit oblečení, ve kterém je oblečeno, třeba ho někde něco řeže.

botičky

Nepoužívejte tedy nějak extra upnuté oblečení, protože to není příjemné ani vám, zároveň však dítě neoblékejte do zbytečně volného oblečení, protože miminka mají tendenci si oblečení svléct tím, jak se v postýlce či kdekoliv jinde hýbají. Tím pohybem a posunem po postýlce se může stát, že se dítěti tričko sundá, proto se také používá takzvané body, které je připevněné mezi nožičkami nějakým knoflíčkem, aby se nemohlo vysvléct vrchem a miminko tak nebylo zbytečně nahé a nenachladlo a aby to rodiče nemuseli stále zpravovat.

miminko

Neklidné miminko trápí jistojistě nějaký problém, jinak by miminko neplakalo a nezlobilo se. Proto se vždy snažte přijít na to, co miminko trápí a co tak může být špatně. Studie dokázaly to, že miminka dokonce brečí jinak, když se jedná o různý problém, třeba když mají hlad a podobně, a pokud nemáte první dítě, tak už prý poznáte, o co miminko pláče a co se mu nelíbí. Je také zajímavé, že miminka neusnou kolikrát v postýlce, ale v kočárku jsou vyspané raz dva. Je to z jediného prostého důvodu. Když byly v bříšku matky, matka stále něco dělala a někam chodila, takže se dítě v břiše houpalo. To samé se děje v kočárku Riko Basic Sport, když přejíždí přes různé například kamínky a podobně.

Mohlo by se vám také líbit...