Zahrada a dům

Splněná představa

Nejčastějším řešením společného bydlení mladých lidí bývá pronájem bytu. Který vzhledem k jejich minimálním úsporám bývá optimálním řešením. Už s příchodem prvního dítěte se začínají priority měnit. Touha po rodinném domku začíná převažovat nad stávajícím způsobem bydlení. Představa zahrady, ve které si budou moci jejich děti hrát, většinou přiměje dvojici k zásadnímu rozhodnutí. Možnost vyřízení hypotéky je v současné době tím nejlepším odrazovým můstkem pro splnění vytouženého přání. Nastává to nejkrásnější období, kdy mladý pár nejdříve hledá optimální pozemek, na kterém si domek vybudují. Toto rozhodnutí je důležité. Ať už vzhledem dojíždění do práce, možností docházky dětí nejdříve mateřské školy a posléze do školy základní. Rovněž záleží na občanské vybavenosti daného místa. S možností kulturního a sportovního vyžití celé rodiny. Rovněž možnost nákupů potravin v blízkém okolí je pro spokojené žití nezbytné.

Stavba rodinného domu

Druhým a neméně důležitým krokem je výběr materiálu, ze kterého bude rodinný domek postaven. Snad nejčastějšími stavbami jsou klasické, cihlové. Lehčený pórobeton je v současné době často používán pro svoji tepelnou stálost. Kdy oproti cihlovému rodinnému domu není potřeba stavbu zateplovat. Stejně tak beton. Ať už je použitý v konstrukci, nebo jsou tvarovky použité na celý dům.

Bungalov 3+1

Chytré stavění, přinášející potřebné energetické úspory, je ze dřeva. Materiálu, který je nejen ekologický. Ale rovněž estetický. Jeho vnější stěny stačí udržovat vhodnými nátěry. Bungalovy, postavené na klíč, hrají ve výběru nového společného rodinného bydlení prim. Nejen možností výstavby na klíč, ale rovněž jejich finanční náročnost je příznivá. Pokud padne rozhodnutí na bungalov 3+1, který zajistí dostatek místa i pro rodinu s malými dětmi, je vyhráno. Bungalovy nejenže nabízejí vysoký standard bydlení, ale jejich velkou výhodou je možnost jejich výstavby i na menším pozemku. Společenská část těchto domů je řešena tak, aby navazovala otevřeným vstupem přímo do zahrady. Což je nedocenitelnou devízou. Od jara do podzimu.

Mohlo by se vám také líbit...