PC

Je dobrý nápad investovat do starého počítače?

Jsou lidé, kteří mají doma dva počítače, protože jeden využívají například na věci do školy či práci a druhý je jejich osobní, kde mají staré fotografie, čtou si zde zprávy apod. Právě tento počítač, který má člověk jako osobní, bývá mnohdy mnohem starší než ten, který si pořídili pro dělání věcí do školy nebo do práce. Co dělat v případě, že se vám počítač, který máte jako osobní, pokazí?

Někteří lidé by vám řekli, že by do svého starého osobního počítače již nedali ani korunu a pokud by se náhodou stalo, že by se nějakým způsobem pokazil, rozhodně by jej nenechali opravit nebo by na něj nesháněli díly, jelikož mají ještě druhý počítač, ze kterého si mohou udělat i počítač osobní.

notebook a kafe

Jsou ale i lidé, kteří by vám řekli, že by do opravy něčeho takového šli, pokud by něco takového nevycházelo příliš draho, protože jim přijde skvělé, že má člověk oddělenou práci nebo školu od osobních věcí.

Jestliže se vám náhodou stalo, že se váš osobní počítač pokazil, můžete i vy zvážit, jestli jej necháte opravit a budete nadále využívat oba počítače, nebo jej necháte být a budete využívat počítač jeden.

Je ale pravda, že pokud si člověk zvykne na to, že využívá dva počítače, bude pro něj nezvyk, pokud najednou zase začne využívat pouze jeden. Člověk si sice po čase zvykne, ale ze začátku z toho může být nesvůj.

pěkný notebook

Pokud by navíc váš počítač, který máte na práci, ani nebyl váš, ale měli byste jej půjčený od firmy pro kterou pracujete, rozhodně byste měli svůj počítač nechat opravit, protože jakmile se stane, že skončíte v práci, budete najednou bez počítače. Je spousta lidí, kteří by tuhle situaci nechtěli zažít a pokud jí nechcete zažít ani vy, měli byste si to nějakým způsobem zařídit.

Bude na vás, jestli rozhodnete zachránit váš starý počítač, ale rozhodně by to nebylo špatné, pokud by oprava nevycházela více, než pořízení nového počítače.

Mohlo by se vám také líbit...