PC

Osram autožárovky se drží na špici nezávislých testů

Přední světlomety automobilů by mohly poskytnout skutečně dostatek světla pro bezpečný provoz, ovšem půjde-li o světla dálková. Při běžném provozu jsme však nuceni přejít na světla tlumená a právě zde vzniká problém, jak zařídit co nejlepší osvit a zároveň neoslňovat protijedoucí vozidla? Tento bod je kamenem úrazu většiny výrobců běžných autožárovek, pouze špičkové modely renomovaných značek zvládnou řidičům nabídnout dostatečně dlouhý světelný kužel a tolik světla, aby byla jízda bezpečná a komfortní.

noční silnice

Jak se ale orientovat na trhu, který je přesycen tolika značkami i neznačkovými modely? Některé z nás to nutí sáhnout po prvním výrobku, co nás na krabičce ujišťuje, jak vynikající světlo můžeme očekávat, ale nejsou všichni lidé poctiví a ne každý vstupuje do komerční sféry s úmyslem vybudovat si dobré jméno postavené na záruce kvality.

Důvěřujte nezávislým zákaznickým recenzím a testům

To bylo také důvodem k tomu začít provádět nezávislé testy a jejich výsledky zveřejňovat. Podobně, jako se dnes testují potravinářské výrobky, prochází i komparačními metodami spotřební zboží v automobilovém průmyslu. Testů autožárovek již bylo provedeno několik a většinou byly jejich výsledky podobné. Měří se oslnění protijedoucích vozidel v luxech, maximální hodnota jasu a světelného toku a výkon.

světa v dešti

Výsledky prokázaly očekávané skutečnosti, tedy že je v kvalitě výrobků značný rozdíl, a že na předních pozicích se stále již několik let objevují značkové, certifikované a homologované řady výrobců Philips, Osram autožárovek a produktů značky Bosch. Jestliže očekáváte velmi dobré hodnoty jasu, svítivosti a délky světelného kuželu, vybírejte mezi modely Osram Night Breaker, Bosch Plus 120 Gigalight, Osram Silverstar, Philips X-treme Vision. Pokud ovšem upřednostňujete denní svícení, v noci jezdíte méně často a je pro vás podstatná dlouhá životnost, bude vám vyhovovat Osram Long Life, který může být v provozu až 1100 hodin.

Mohlo by se vám také líbit...