PC

Počítače dneška

Ti starší si to dozajista pamatují. Notebooky již zde sice nějaké byly, ale jejich cena byla více než vysoká, takže si je nemohl dovolit kdekdo. Ty byly určeny pro ty mohovité. Dnes to již není pravda a notebook, přátelsky notes, si už může dovolit každý člověk, který vydělává i v nižší kategorii. Samozřejmě nesmí požadovat nějaký nejnovější herní kus. Na ten asi nemá z jedné výplaty ani ten vydělávající v té horní kategorii.  

V každém případě, klasických stolních počítačů už moc neuvidíme, neb ten, kdo nehodlá provádět různé upgrady, volí raději notes. Proč? Inu, spotřebuje několikrát mnohem méně energie, ale především je přenositelný. Tedy to znamená, že si jej člověk může vzít kamkoli s sebou a dokoukat film třeba ve vlaku. Nebo jinde. 

zátiší s notebookem

Notebook ve střední třídě dnes v akci koupíte i kolem pěti tisíc, máte-li ovšem štěstí. Bez něj se dá pořídit kolem sedmi a zvládne skutečně všechno. Jak přehrát film v klasickém rozlišení online, tak i hudbu. Zvládne středně náročné hry a může vykonávat funkci hlídače čehokoli. Stačí spustit kalendář a zadat do něj upozornění. Může to být třeba návštěva lékaře, služební cesta nebo cokoli jiného.  

Notes dnes váží kolem kila a půl, tedy ten, o kterých je řeč, střední třída, ale vylehčené speciální verze váží i pod kilogram. Ovšem jsou samozřejmě dražší. Já osobně pracuji ještě stále na starém, tří kilovém Aceru. Má již drahně let, ale dělá, co po něm chci, takže je stále u mne.  

notebook

Notebooky nejnovější generace jsou již samozřejmě o hodně lepší, mají spoustu vychytávek a vylepšení a samozřejmě jsou rychlejší. Výroba procesorů je stále na lepší úrovni, takže se za chvíli dočkáme opět ještě lepších notebooků. Mladá generace je již asi bude ovládat jen hlasem a nebude potřebovat klávesnici. Všechno je možné a ve světě počítačů už nic nemůže překvapit. Takže uvidíme, co bude dál. 

Mohlo by se vám také líbit...