Firmy

Zubní lékaři to nemají s některými pacienty snadné

Víte o tom, že zubař v Praze přijímá nové pacienty? Nebývá to tak často zvykem a mnoho lidí se již smířilo s tím, že mají prostě smůlu, a že vystřídat zubního lékaře, když jim zrovna nevyhovuje, se jim zkrátka nepodaří. Pro vás to pak může znamenat velké zadostiučinění, ovšem zároveň i závazek. Co tím máme na mysli?

zubní lékař

Preventivní prohlídky – absolvování preventivních prohlídek u zubaře je pro některé pacienty značný problém. Jde o to, že se lidé zkrátka obávají, že zubní lékař na něco přijde, že odhalí nějaký problém, a to pak může znamenat ne zrovna příjemné posezení v zubařském křesle. Pobyt v samotné ordinaci nepatří k nejoblíbenějším, a mnohem raději usedáme na židle v kavárně či v restauraci, protože tam si dáváme něco na zub, zatímco zubař nám žádný pamlsek nenabídne.

zubní lékařka

Význam preventivních prohlídek však někteří lidé nechápou zcela zřetelně a neuvědomují si, že čím déle se bude oddalovat nějaký problém, tím horší přinese následky a náročnější bude jeho řešení. U zubaře je to jako s autem, když stále jen jezdíte a údržba vám nic neříká, neměníte pneumatiky ani motorový olej, můžete havarovat anebo zadřít motor, a to je pak závada na desítky či stovky tisíc korun.

Chce to tedy jen trochu více odvahy a zdravého selského rozumu a zubnímu lékaři důvěřovat, protože ví, co dělá, a dobře si uvědomuje, jak optimalizovat https://www.collabim.cz/akademie/jak-a-proc-optimalizovat-obrazky-pro-seo/ časové rozpětí preventivních prohlídek. Prevence dokáže včas zachytit potíže se sklovinou, s počínajícím zubním kazem, s tvorbou zubního kamene a odhalenými dásněmi, s jejich zánětem či počínající paradentózou. Může vás zároveň upozornit na nedostatky v provádění dentální hygieny a odeslat vás na specializované pracoviště, kde vás s některými poznatky v tomto směru lépe seznámí a vysvětlí, jak dentální hygienu provádět v praxi. Dávno již totiž neplatí, že pouze běžný zubní kartáček je dostačující pro udržení zdravého chrupu.

Mohlo by se vám také líbit...